Alergia – jak sobie pomóc?

21 czerwca 2019

Sezon letni zaczął się w pełni, a wraz z rozkwitem i pyleniem roślin wiele osób przywitała również dobrze im znana alergia. Dotyka ona nawet 40% Polaków. Niektóre z objawów mogą obejmować piekące, zaczerwienione oczy, zapalenie spojówek, katar lub drapanie w gardle. Na szczęście, kiedy poszukiwany jest alergolog NFZ w Warszawie, można znaleźć wielu bardzo dobrych specjalistów.

Jednak jak samemu sobie pomóc w tym trudnym dla alergików czasie? Przychodnia Warszawa przychodzi w tej kwestii z pomocą, zwracając uwagę na szereg zasad, których warto się trzymać.

Jak łagodzić objawy alergii sezonowej?

Dla osób cierpiących na alergię przychodnia NFZ Muranów poleca następujące wskazówki:

 

  • wstrzymanie się od wietrzenia mieszkania lub domu w ciągu dnia, aby uniknąć dostania się pyłków do wnętrza (warto poczekać do wieczora lub wietrzyć tuż po deszczu),
  • noszenie okularów przeciwsłonecznych w celu ochrony oczu przed słońcem i wiatrem, potęgującymi objawy alergii,
  • przyjmowanie większej ilości płynów, aby dobrze nawodnić śluzówki i zmniejszyć ich,
  • reakcję na alergeny,
  • smarowanie nosa kremem, dzięki któremu część pyłków przyklei się i nie dotrze do układu oddechowego.

Skonsultuj się z lekarzem

Należy pamiętać, że natężone objawy alergii nie mogą być bagatelizowane. Warto skonsultować to u Internisty Warszawa Wola, a w przypadku wyjątkowo nasilonych objawów należy koniecznie skonsultować się z lekarzem specjalistą — alergologiem. Pozwoli to na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które może przynieść długotrwałe efekty.

Posted in Artykuły
Zadzwoń