Kategoria: Artykuły

3 września 2020

Laryngolog najczęściej kojarzy się z leczeniem problemów związanych z uszami. To skojarzenie jest jak najbardziej poprawne, jednak to nie wszystko, co wchodzi w zakres jego kompetencji. Specjalizuje się również w leczeniu górnych dróg oddechowych oraz większości narządów zmysłu wyłączając wzrok.

 

Laryngolog NFZ – czym się zajmuje?

 

Częste krwawienia z nosa, długotrwałe oddychanie przez usta, nawracające bóle głowy i uszu to częste objawy, z którymi zawsze warto zgłosić się do laryngologa. Po przeprowadzeniu wywiadu i zebraniu informacji laryngolog wskazuje dalsze kroki leczenia, do których powinniśmy się zastosować jak najszybciej, aby skutecznie wyleczyć dolegliwości.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów laryngologicznych jest płukanie uszu – zwane również irygacją. Jakie objawy świadczą o potrzebie wykonania tej czynności? Szum, inaczej słyszane dźwięki, poczucie “jakby w uchu była woda”. 

Płukanie uszu zapobiega także zatkaniu ich przez woskowinę. Wykorzystuje się do tego celu płyny do płukania, wodę, sól fizjologiczną, oraz specjalne roztwory medyczne. Nadmierna ilość woskowiny może doprowadzić nawet do uszkodzenia słuchu, bóli ucha czy zawrotów głowy. Warto dbać o czystość i higienę uszu.

 

Jakie choroby leczy laryngolog Warszawa Wola?

 

Skierowanie na wizytę u laryngologa wystawia internista lub lekarz rodzinny. Laryngolog może zdiagnozować wiele chorób m.in. niedosłuch, przerost migdałów podniebiennych, uraz i złamanie nosa, chrapanie, czy bezdech senny. Krzywa przegroda nosowa lub problemy ze spaniem przez przegrodę nosową również mogą być konsultowane z lekarzem laryngologiem. 

Ważnym aspektem pracy laryngologa jest diagnozowanie i leczenie wad słuchu. Mogą być to wady wrodzone lub nabyte. Najczęściej pierwszym objawami są problemy ze zrozumieniem wypowiadanych słów przez innych oraz nadwrażliwość na głośne dźwięki. Sposoby leczenia dobierane są zawsze indywidualnie do pacjenta na podstawie objawów i wyników odpowiednich badań. 

Również bardzo częstą diagnozowaną chorobą przez laryngologa jest zapalenie zatok, które objawia się katarem, zaburzeniem węchu, uciskiem i bólem głowy. Najczęściej wywołuje je: palenie papierosów, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz czynniki wewnętrzne jak nieprawidłowa budowa zatok i przegrody nosa. Lekarz po zapoznaniu się z objawami może podjąć dalsze kroki leczenia.

Jeśli boli Was gardło, macie problemy z połkaniem jedzenia, napojów czy śliny, a dodatkowo jesteście osłabieni, macie temperaturę powyżej 38 st. C, bóle głowy i powiększone migdałki, to mogą być pierwsze oznaki anginy. Z takimi symptomami można udać się do lekarza laryngologa, aby mógł przeprowadzić wywiad oraz wdrożyć właściwe leczenie. Warto pamiętać, że inaczej jest leczona angina wywołana przez bakterie, a inaczej ta wywołana przez wirusy. Leczenie anginy trwa najczęściej 7-10 dni. Jeśli objawy nie ustępują po tym czasie, konieczna jest ponowna wizyta u lekarza.

 

Zapisz się na teleporadę do laryngologa:

🔷 22 838 73 64⁣⁣⁣⁣

🔷 22 838 86 30⁣⁣⁣⁣

🔷 794 692 762⁣⁣⁣⁣

Posted in Artykuły
18 sierpnia 2020

Zgodnie z wytycznymi GIS-u i Ministerstwo Zdrowia dla przychodni medycznych podstawową formą udzielania pomocy w obecnej sytuacji epidemiologicznej przez lekarzy powinna być teleporada. To telefoniczna konsultacja, podczas której lekarz może przeprowadzić zdalny wywiad oraz wystawić np. e-recpetę, czy e-skierowanie (usługi POZ). Wiele przypadków udaje się zdiagnozować na podstawie opisywanych objawów przez pacjenta lub jego wyników badań. 


Gdy wizyta osobista w przychodni jest konieczna, ustala ją lekarz podczas teleporady. W naszej placówce wprowadziliśmy nadzwyczajne środki ostrożności. Dbamy o bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza placówka była jak najlepiej przygotowana dla wszystkich odwiedzających oraz pracujących w niej osób. Informujemy, że przy każdym wejściu jest domofon, którego należy użyć, aby wejść do przychodni.

 

Zachowanie bezpieczeństwa – koronawirus

Rejestracja do lekarza odbywa się przez domofon (oddzielny do stomatologii i oddzielny do lekarza rodzinnego), telefonicznie lub drogą mailową. Dzięki temu ograniczamy ryzyko kontaktu chorych pacjentów z innymi osobami, w tym pracującym personelem oraz lekarzami. 

Według odgórnych zaleceń – nie przyjmujemy osób prosto z ulicy”. Zawsze przeprowadzamy też kontrolę temperatury oraz ankietę wstępnej kwalifikacji pacjenta odnośnie COVID-19.  Nasza recepcja jest również oddzielona plastikową, przeźroczystą osłoną, która pomaga utrzymać bezpieczną odległość i zniwelować ryzyko zakażenia. Osłona jest regularnie dezynfekowana. Nasza przychodnia NFZ na Woli zawsze umawia pacjentów z przewidzianymi 40-minutowymi odstępami czasowymi pomiędzy wizytami, aby nikt nie mijał się w przestrzeni placówki. 

Ponadto po każdej wizycie gabinet jest dezynfekowany i ozonowany specjalistycznym sprzętem i dedykowanymi profesjonalnymi preparatami dezynfekującymi. 

 

Jak przygotować się do wizyty w przychodni?

Każdy pacjent na wizytę musi zabrać ze sobą maseczkę zasłaniającą nos i usta. Przy wejściu pielęgniarka obowiązkowo mierzy temperaturę, prosi o zdezynfekowanie rąk i wypełnienie ankiety dotyczącej COVID-19.

Dbamy o bezpieczeństwo pacjentów już przed wejściem, dlatego przy wejściu leży mata dezynfekująca buty. Wchodząc, należy wytrzeć buty i zatrzymać się na niej czekając na dalsze instrukcje personelu.

Mimo że przy wejściu następuje standardowa, obowiązkowa dezynfekcja rąk – wskazane jest również ograniczenie dotykania wszystkich powierzchni w placówce, w celu jeszcze większego zminimalizowania ryzyka zakażenia wirusami i bakteriami znajdującymi się na powierzchni różnych przedmiotów oraz posiadanie rękawiczek jednorazowych.

 

ℹ W trosce o dobro i zdrowie pacjentów – w celu konsultacji z lekarzem zachęcamy do zapisów na zdalną teleporadę:

📞 794 692 762⁣

📞 22 838 73 64

przychodnia@opz.waw.pl

Jeśli wizyta jest komercyjna, zachęcamy do realizowania płatności kartą.

_________________________________________________

W sprawie szczepień i pobrań laboratoryjnych prosimy o kontakt z pielęgniarką:

📞 794 692 702

⏰ w godzinach 8:00-14:00

Udzielamy usługi tylko, gdy jest skierowanie od naszego lekarza. Nie wykonujemy pobrań komercyjnych.

Posted in Artykuły
24 lipca 2020

Czym zajmuje się stomatolog?

Stomatolog jest specjalistą, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób zębów, przyzębia, języka oraz błony śluzowej jamy ustnej. W ramach stomatologii zachowawczej leczy się próchnicę zębów i powstałe z jej powodu ubytki. Pacjenci w naszej przychodni mogą z korzystać z usług takich jak: protetyka stomatologiczna, profilaktyka, leczenie zachowawcze, rentgen stomatologiczny (RTG), ekstrakcja zębów czy też stomatologia dziecięca. Bogaty wybór specjalistów, jakimi dysponuje nasza prywatna przychodnia NFZ Warszawa, pozwala rozwiązać większość problemów dotyczących zębów.

Jak wygląda wizyta u dentysty w czasie epidemii?

Usługi przychodni są dostępne również w obecnej sytuacji epidemiologicznej, jednak personel i lekarzy obowiązuje kilka nowych zasad. Stomatolog NFZ przyjmuje wyłącznie pacjentów wymagających pilnej wizyty, poprzedzając ją przeprowadzeniem wywiadu epidemiologicznego.

Aktualnie usługi są świadczone wyłącznie komercyjnie. Wszyscy pacjenci są umawiani na konkretne godziny, z zachowaniem 40-minutowych przerw między wizytami. Ponadto, aby ograniczyć kontakt pacjentów ze sobą, poszczególne osoby wchodzą i wychodzą osobnym wejściem i wyjściem. Uwzględniono też wystawienie wycieraczek mających właściwości dezynfekujące obuwie.

Każda osoba wchodząca do przychodni musi zdezynfekować ręce oraz umieścić swoją odzież wierzchnią w wyznaczonym miejscu, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa. Pacjent w izolowanym pomieszczeniu przechodzi kontrolę epidemiologiczną. 

Kontrola składa się z: bezdotykowego pomiaru temperatury, wypełnieniu obowiązkowej deklaracji epidemiologicznej, założeniu fartucha ochronnego. Jeśli wszystkie 3 kroki zostaną spełnione, możemy przejść do wizyty z lekarzem dentystą.

Obecnie planowane leczenie stomatologiczne nie powinno być wykonywane u osób w podeszłym wieku oraz u pacjentów z grupy ryzyka z chorobami współistniejącymi (w szczególności choroby układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca).
Zalecamy, jeśli nie jest to pilna wizyta, przełożenie jej na późniejszy termin.

 

Dezynfekcja gabinetu stomatologicznego

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i pracowników każdy stomatolog w Warszawie z naszej przychodni pracuje w kombinezonie ochronnym i korzysta ze środków higieny osobistej. Wszelkie dotykalne elementy są regularnie dezynfekowane, a w trakcie wizyty przez cały czas pracuje ozonator, w stężeniu nieszkodliwym dla pacjenta, skutecznie eliminujący wirusy i bakterie. To sprawia, że nasz stomatolog Warszawa Wola to najlepszy wybór – również w trakcie pandemii koronawirusa.

Zapisy do stomatologa pod numerami:

🔷 22 838 73 64⁣⁣⁣⁣

🔷 22 838 86 30⁣⁣⁣⁣

🔷 794 692 762

Posted in Artykuły
26 czerwca 2020

Zazwyczaj, zgłaszając się do lekarza “ogólnego”, myślimy: internista. Czasem nazywamy go także lekarzem rodzinnym. Jednak te pojęcia nie są tożsame. W tym tekście opiszemy dzielące je różnice.

Internista NFZ – czym się zajmuje?

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, czym zajmuje się internista oferujący usługi na NFZ. Zacznijmy od tego, że jest to specjalista zajmujący się niezwykle rozległym zagadnieniem. Musi on bowiem znać się na funkcjonowaniu całego organizmu i jego poszczególnych narządów. Co więcej, internista musi posiadać rozległą wiedzę również na temat schorzeń reumatologicznych, alergicznych czy wykonywania prostych zabiegów medycznych. Co ważne, specjaliści pracujący w tej specjalizacji, przyjmują wyłącznie osoby dorosłe. 

Lekarz rodzinny – uzdrawia pacjentów dużych i małych

Lekarz rodzinny zajmuje się opieką medyczną pierwszego kontaktu dzieci i dorosłych. W przeciwieństwie do internisty, może udzielać również porad pediatrycznych, czyli leczyć dzieci. Ponadto, sprawując niejako kuratelę nad całą rodziną, ma również możliwość nadzorowania zdrowia wszystkich członków gospodarstwa domowego. 

Jest to bardzo duże ułatwienie dla domowników, którzy mogą sprawę załatwić wspólnego leczenia u tego samego specjalisty. Ponadto, konsultując się z kilkoma członkami tej samej rodziny, lekarz może mieć lepsze rozeznanie w badanym przez niego problemie. Nasz lekarz rodzinny przyjmuje najczęściej pacjentów z rejonów: Warszawa Centrum, Warszawa Wola, Warszawa Bemowo.

Gwoli ścisłości, nasza przychodnia z NFZ (Warszawa) zatrudnia lekarzy obu wybranych specjalizacji. Dlatego zgłaszając się do rejestracji, musimy jasno powiedzieć, z kim chcemy się widzieć. Mamy nadzieję, że powyższy tekst Państwu w tym pomoże!

Zapisz się do lekarza internisty lub lekarza rodzinnego:

🔷 22 838 73 64⁣⁣⁣⁣
🔷 22 838 86 30⁣⁣⁣⁣
🔷 794 692 762⁣⁣⁣⁣

 

Posted in Artykuły
23 czerwca 2020

Terapia uzależnień to forma leczenia dla osób, które mają problem z nałogami (alkoholizmem, narkotykami, hazardem, zakupoholizmem, uzależnieniem od Internetu, uzależnieniem od seksu). W naszej poradni specjalizujemy się w leczeniu uzależnień od alkoholu, ale często przy jednej formie uzależnienia, występują inne jej towarzyszące.

 

Bezpłatna terapia NFZ w mieście Warszawa

Terapia uzależnień na NFZ ma na celu usunięcie szkodliwych skutków nałogu oraz umożliwienie pacjentowi powrót do normalnego życia. Alkoholizm oraz inne choroby behawioralne są chorobami postępującymi, które powinniśmy leczyć jak najszybciej. Leczenie osoby z problemem alkoholowym zaczyna się od uświadomienia problemu, z którym się zmaga i chęci otrzymania pomocy.

Dla tych, dla których konieczna jest terapia uzależnień Warszawa oferuje wiele programów pomocy – w tym jednym z nich są usługi na NFZ prowadzone przez NZOZ Ośrodek Pomocy Zdrowiu w dzielnicy Wola. Z terapii mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Warszawy i okolic, m.in. takich dzielnic jak Wola, Bemowo, Śródmieście, Bielany, Żoliborz, Mokotów, Praga i innych.

 

Na czym polega terapia uzależnień?

Leczenie alkoholika zaczyna się od ustalenia planu leczenia oraz omówienia celów i kolejnych kroków w drodze do jego zdrowienia.

Ważną rolę w leczeniu alkoholika odgrywa wybrany terapeuta uzależnień i dobra relacja obustronna. Ważne, aby pacjent miał z nim dobry kontakt, ufał terapeucie i czuł się przy nim swobodnie. 

Osoba uzależniona powinna uczęszczać na terapię indywidualną łącznie z grupową. Terapia indywidualna uzależnień opiera się na wielu programach zajęć indywidualnie dopasowanych pod konkretnego pacjenta. Natomiast terapia grupowa jest podporządkowana programowi leczenia, który zaplanowany jest dla danej grupy, w danej placówce. Każda grupa ma swój ustalony poziom leczenia, w zależności od postępów w grupach początkowych. Istnieją grupy terapeutyczne: wstępne, zaawansowane i pogłębione. 

Alkoholizm wywiera także negatywny wpływ na funkcjonowanie całej rodziny – wśród członków rodziny, a w szczególności dzieci. To one wychowywane w rodzinie z problemem alkoholowym mogą zostać obciążone syndromem DDA (dorosłych dzieci alkoholików).

 

Syndrom DDA

Dorosłe dzieci alkoholików to osoby, które mogą napotykać na wiele problemów osobistych, zawodowych i emocjonalnych, które będą utrudniały im codzienne funkcjonowanie. Szczególnie ten problem DDA odczuwają w relacjach międzyludzkich oraz w związku z partnerem.

Czasami jest to: niskie poczucie własnej wartości⁣, brak asertywności, impulsywność⁣, chęć uzyskania akceptacji otoczenia⁣, problem z wchodzeniem w głębsze relacje, większe skłonności do stanów depresyjnych i do stanów lękowych⁣.

Ze względu na wychowywanie się w rodzinie z problemem alkoholowym, DDA często kierują się na terapię, aby wypracować podczas niej odpowiednie umiejętności, sposoby na lepsze funkcjonowanie i postrzeganie siebie, swojego partnera oraz otoczenia. Terapia pomaga im poprawić swój komfort życia.

Osoby z syndromem DDA mogą przeżyć wiele lat, nie wiedząc, że cierpią na ten syndrom. Dorośli często dopiero podczas terapii uświadamiają sobie, że przyczyną ich problemów było wychowywanie w rodzinie, w której występował problem alkoholowy. 

Terapia dla współuzależnionych jest bardzo potrzebna, aby mogli oni zacząć prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie. 

 

Jak wygląda bezpłatna terapia DDA w 2020 r.?

Terapia DDA bezpłatna jest dostępna w naszej przychodni. Od lat z grupą certyfikowanych specjalistów prowadzimy Poradnię leczenia uzależnień i współuzależnionych oraz DDA.

Pracę całego zespołu nadzoruje certyfikowany superwizor z wieloletnim doświadczeniem. Cały personel programu to doświadczeni specjaliści leczenia uzależnień, zatwierdzeni przez PARPA (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) oraz posiadający aktualne certyfikaty psychoterapeutów i specjalistów uzależnień.

Obserwacje przebiegu pracy placówki i jej personelu w zakresie merytorycznym, pozwalają stwierdzić, że wyniki uzyskiwane w realizowanych programach psychoterapii osób uzależnionych od alkoholu i współuzależnionych oraz DDA są bardzo satysfakcjonujące. Obecnie w placówce jest spora liczba osób oczekujących na terapię, gotowych do wprowadzania zmian. 

______________________________________________________

Zrób pierwszy krok i zapisz się na terapię w naszej przychodni:

🔷 22 838 73 64⁣⁣⁣⁣
🔷 22 838 86 30⁣⁣⁣⁣
🔷 794 692 762⁣⁣⁣⁣

Posted in Artykuły
12 czerwca 2020
Co robić jak widzisz objawy koronawirusa COVID-19

Jeśli podejrzewasz, że zaraziłeś się koronawirusem COVID-19, nie zgłaszaj się do przychodni!

Mając objawy takie jak: gorączka, kaszel, ból mięśni, duszność, problemy z oddychaniem
pozostań w domu i TELEFONICZNIE skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, która poinformuje Cię o dalszych procedurach:

Posted in Artykuły
9 czerwca 2020

Pierwszy kontakt z lekarzem

Podstawowa opieka zdrowotna przysługuje każdemu, kto jest ubezpieczony na NFZ. Celem POZ jest sprawowanie kompleksowej opieki nad stanem zdrowia pacjenta. Jest to pierwszy punkt kontaktu z lekarzem POZ.

Pacjent zgłasza się do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej zawsze, gdy ma problem zdrowotny i to lekarz POZ kieruje całym procesem leczenia. Tłumaczy proces pacjentowi, objaśnia leczenie, gdy pacjent czegoś nie rozumie, może konsultować decyzje, porozmawiać o szczegółach stanu zdrowia.

Jeśli stan zdrowia pacjenta wymaga dalszych badań i leczenia u lekarza specjalisty, lekarz POZ wydaje konieczne skierowania.

Co to jest podstawowa opieka zdrowotna (POZ)?

Podstawowa opieka zdrowotna daje nam możliwość skorzystania ze świadczeń zdrowotnych, profilaktycznych, leczniczych, diagnostycznych, pielęgnacyjnych czy rehabilitacji, dzięki czemu możemy cały czas kontrolować nasz stan zdrowia. Lekarz POZ przeprowadza wywiad i decyduje o pierwszej drodze diagnostyki oraz leczenia pacjenta.

W wybranej przez nas przychodni, z której usług chcemy korzystać – mamy możliwość wybrania:

  • lekarza POZ,
  • pielęgniarki POZ,
  • położnej POZ.

Ci specjaliści regularnie będą dbali o nasze zdrowie i będą kierowali podstawowym procesem leczenia. 

Bezpłatnie 2 razy w roku

Bezpłatne prawo do zmiany lekarza podstawowej opieki zdrowotnej mamy 2 razy w ciągu całego roku. W przypadku dokonania większej ilości zmian placówki niż dwie – każda dodatkowa kosztuje 80 zł.
Opłatę za liczniejsze zmiany wpłacamy na konto Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jeśli zmieniliśmy miejsce zamieszkania mamy prawo do ponownego wyboru lekarza POZ, pielęgniarki i położnej (w przypadku kobiet) bez dodatkowych kosztów. Taka sama sytuacja występuje, gdy wybrany wcześniej lekarz POZ zaprzestaje swoich działań zawodowych w danej placówce.

Czym zajmuje się lekarz POZ?

Lekarz POZ koordynuje procesem leczenia oraz w razie wątpliwości w sprawie naszego stanu zdrowia odpowie nam na wszystkie pytania. Dzięki temu możemy w lepszy sposób zadbać o siebie i świadomie podejmować decyzji w dbaniu o swoje zdrowie. Jeśli nasz stan zdrowia wymaga dalszych badań i leczenia, lekarz POZ podejmie decyzję o wystawieniu skierowania nas do dalszych specjalistów, aby jak najlepiej zająć się występującym problemem.

Pielęgniarka POZ edukuje nas z zakresu chorób, które przechodzimy – jak postępować oraz co robić, aby nie chorować. Świadczy kompleksową pomoc pielęgniarską i wykonuje zalecenia lekarskie. Do jej zadań należy również m.in. wykonywanie zastrzyków, zmiana opatrunków, podawanie leków zleconymi przez lekarza POZ, czy zdejmowanie szwów.

Położna POZ świadczy kompleksową opiekę pielęgnacyjną i ginekologiczną dla kobiet w każdym wieku oraz noworodków do 2 miesiąca życia. Położna POZ nie sprawuje opieki tylko nad kobietami w ciąży lub po porodzie. Do jej pacjentów zaliczają się również osoby, po operacjach ginekologicznych oraz te, które potrzebują jej wyspecjalizowanej pomocy.

Lekarze POZ są dla nas pierwszą pomocą i kontaktem, kiedy zachorujemy. Warto chodzić na regularne wizyty i wykonywać zalecane badania, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.

Posted in Artykuły
22 maja 2020

Jeśli jesteś objęty obowiązkową kwarantanną, to tylko 12 dnia możesz zrobić bezpłatny test na obecność COVID-19 w mobilnym punkcie pobrań.

Jak przeprowadzić badanie?

Na badanie musisz zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, aby można było potwierdzić Twoją tożsamość.  Pamiętaj, że na miejsce możesz się udać tylko i wyłącznie własnym samochodem, bez kontaktu z innymi osobami. Podczas wyjścia z domu do samochodu przestrzegaj zasad higieny, załóż maseczkę i zachowaj odległość 2 metrów od innych ludzi.

Na miejsce pobrań NIE WOLNO jechać rowerem, motocyklem, komunikacją miejską ani pieszo.

Gdzie można wykonać test na koronawirusa?

Najbliższy mobilny punkt pobrań znajduje się przy ul. Krasińskiego 54/56. Zanim przyjedziesz, zadzwoń:  +48 727 063 026.

Jak wygląda test na koronawirusa?

Kiedy podjedziesz własnym samochodem, nie należy wysiadać z niego, ponieważ wymaz zostanie pobrany przez otwarte okno auta.
Na Twoje Internetowe Konto Pacjenta otrzymasz wynik badania. Samo laboratorium również poinformuje o wyniku testu.

Co robić z wynikami testu na COVID-19?

🔹 NEGATYWNY: oznacza, że nie jesteś nosicielem COVID-19 i powinieneś zostać zwolniony z obowiązkowej kwarantanny,
🔹 POZYTYWNY: czyli dodatni, oznacza, że jesteś zarażony koronawirusem. Niezwłocznie skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną:

📍 Warszawa, ul. Żelazna 79,
📞 +48 22 620 90 01

Więcej informacji znajdziesz na stronie:
 https://bit.ly/Punkty_pobrań

Posted in Artykuły
8 kwietnia 2020

Pamiętaj, jeśli możesz #Zostańwdomu. W tak prosty sposób możemy zmniejszyć ryzyko zakażenia siebie i innych przez COVID-19.⁣
⁣⁣
Przeziębienie możemy leczyć nie wychodząc z domu.
Jeśli w ostatnich dniach towarzyszył Ci:⁣
🔹 katar⁣,
🔹 zatkany nos⁣,
🔹 ból głowy⁣,
🔹 ból gardła
🔹 złe samopoczucie⁣,
🔹 osłabienie⁣.

Bez paniki – to prawdopodobnie nie jest koronawirus. To może być przeziębienie. Jest ono nazywane jedną z najpowszechniejszych chorób zakaźnych u ludzi. Przy przeziębieniu pomocne są środki, które są naturalnymi składnikami pomagającymi w podwyższaniu odporności lub leki, które można wykupić w aptece bez recepty.⁣
Jeśli choroba ma silny przebieg, polecamy nasze TELEPORADY – czyli telefoniczny kontakt z naszym lekarzem internistą.
Przeprowadzi on wtedy zdalny wywiad, przepisze leki i wystawi niezbędne e-recepty.

Aby zapisać się na teleporady – prosimy o kontakt z rejestracją:
📞 22 838 73 64⁣⁣
📞 22 838 86 30⁣⁣
📞 794 692 762⁣⁣

Przeziębienie i COVID-19 mają podobne drogi zakażenia, ponieważ oba wywołane są przez wirusy. Wiele objawów może być podobnych, przez co możemy mieć wątpliwości, na co chorujemy.

W przebiegu COVID-19 najczęściej nie występuje katar, ból gardła, czy kichanie, które są bardzo charakterystyczne dla przeziębienia.

WAŻNE: NIE ZGŁASZAJ SIĘ osobiście do przychodni bez wcześniejszych ustaleń telefonicznych.⁣

Jeśli potrzebujesz kontaktu z lekarzem – polecamy telefoniczne, zdalne konsultacje. Zapisy prowadzimy również drogą mailową: http://opz.waw.pl/kontakt
_____________________________________⁣

W przypadku poważnych objawów i podejrzeń koronawirusa
🔴 zadzwoń pod numer alarmowy 112⁣
🔴 lub do najbliższego Szpitala Zakaźnego⁣
np. ul. Wolska 37 – ⁣⁣☎️ 22 33 55 261☎️ 22 33 55 265⁣

 

Posted in Artykuły
24 marca 2020

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Nazwa została ogłoszona przez WHO – gdzie „CO” oznacza koronę (ang. corona), „VI” – wirus (ang. virus), „D” –  chorobę (ang. disease), a 19 wskazuje rok pojawienia się wirusa, czyli 2019. ⁣⁣⁣⁣

Jak uchronić się przed koronawirusem?⁣⁣⁣
⁣⁣⁣

Wirus przenosi się drogą kropelkową i aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. ⁣⁣⁣

⁣⁣To, co możemy zrobić to częste mycie rąk przez min. 30 sekund używając mydła i wody, dzięki temu możemy pozbyć się, aż do 90% bakterii znajdujących się na naszych rękach. Jeśli nie masz do nich dostępu, używaj żeli na bazie alkoholu (min. 60%).⁣⁣⁣

Kaszląc lub kichając zakrywajmy nos i usta zgiętym łokciem lub chusteczką, zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się zarazków. Zużyte chusteczki od razu wyrzucajmy do kosza i myjmy ręce.⁣⁣⁣

Unikajmy kontaktu rąk z twarzą. Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem, dlatego nie przenośmy zarazków na siebie.⁣

Zachowajmy bezpieczną odległość — minimum metr odległości między osobami, które kaszlą, kichają i mają gorączkę, ponieważ gdy ktoś zarażony wirusem kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteśmy zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możemy się zarazić.⁣⁣⁣

⁣⁣⁣Pacjenci naszej przychodni w przypadku poważnych objawów zarażenia koronawirusem, skontaktujcie się z najbliższym Szpitalem Zakaźnym: Warszawa, ul. Wolska 37: ⁣⁣⁣
📞 +48 22 33 55 261
📞 +48 22 33 55 265⁣⁣⁣

 

Posted in Artykuły
Call Now Button