Badanie słuchu

19 maja 2021

Dlaczego warto badać słuch?

Problem ze słuchem najczęściej nasila się wraz z wiekiem, ponieważ starzeją się nasze komórki, które są odpowiedzialne za odbiór dźwięków. Po 50 roku życia warto raz w roku badać swój słuch u laryngologa, ponieważ liczy się tu szybka diagnoza i odpowiednie leczenie.

Dobry słuch to lepsza jakość naszego życia – nie ma potrzeby podnoszenia głosu przy codziennym mówieniu, nie musimy zakłócać spokoju naszych sąsiadów głośnym telewizorem, doskonale słyszymy każde odgłosy, które nas otaczają zarówno w domu, jak i poza nim.

Dzięki regularnym kontrolom i badaniom możemy szybko ustalić przyczynę problemu i zacząć odpowiednie leczenie. Nieleczone i nasilające się objawy mogą niestety prowadzić do poważnych powikłań i dalszych uszkodzeń. 

 

Przyczyny niedosłuchu

Przyczyn pogorszenia słuchu może być wiele – głośne słuchanie muzyki w słuchawkach, niepoprawna higiena uszu, praca w głośnym otoczeniu, ubytek wrodzony oraz wiek. Warto pamiętać o profilaktyce od wczesnych lat, ponieważ dzięki temu możemy uchronić się przed niedosłuchem.

Jeśli jesteśmy narażeni na hałas i głośne dźwięki, na co dzień warto zadbać o odpowiednią ochronę np. odpowiednie słuchawki wygłuszające lub podczas słuchania muzyki obniżenie o kilka stopni głośności.

Zauważając pierwsze objawy (m.in. zbyt głośne mówienie, słuchanie za głośno muzyki lub telewizora), należy od razu skontaktować się z laryngologiem. Polecamy konsultacje u naszego lekarza laryngologa Warszawa Wola. Specjalista laryngolog przeprowadzi badanie bezbolesne, najczęściej trwające ok.15-20 min. 

 

W naszej przychodni, zlokalizowanej w rejonie Warszawa Muranów, możecie skorzystać raz w roku z bezpłatnego badania słuchu. Konsultacje w Ośrodku Pomocy Zdrowiu odbywają się z protetykiem słuchu z ponad 10-letnim doświadczeniem. Możecie również profesjonalnie dobrać aparat słuchowy. 

Warto pamiętać, że do badania w naszej przychodni trzeba posiadać skierowanie od naszego lekarza laryngologa.

Zapraszamy na badanie słuchu w przychodni Ośrodek Pomocy Zdrowiu Warszawa, które odbywają się w każdy czwartek w godzinach od 17:00 do 19:00.

Zapisz się na badania w naszej przychodni, Warszawa Muranów:

🔹  22 838 86 30

🔹 22 838 73 64

🔹 794 692 762

Posted in Artykuły
Call Now Button
-->