Czym jest halitoza?

31 maja 2021

Halitoza to trwały, nieprzyjemny zapach z ust wywołany bakteriami gromadzącymi się w jamie ustnej. Z przeprowadzonych aktualnych badań wynika, że aż 50% polaków zmaga się z tym problemem. W przypadku halitozy wskazane jest szybkie znalezienie przyczyny, aby skutecznie móc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Warto pamiętać, że sama halitoza nie jest chorobą, a jedynie objawem. Może wynikać z dolegliwości gardła, górnych i dolnych dróg oddechowych lub żołądka, nerek albo wątroby. Nie warto bagatelizować tego objawu i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem stomatologiem.

Jak zapobiec halitozie?

Dokładne mycie zębów pomoże w pozbyciu się resztek jedzenia i zagnieżdżaniu bakterii. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w nici dentystyczne, które pomogą dotrzeć do wszystkich zakamarków jamy ustnej. Oprócz zębów należy pamiętać o języku. To tam głównie gromadzą się bakterie odpowiedzialne za halitozę. Z domowych sposobów na nieprzyjemny zapach z ust pomocne będzie rozgryzanie natki pietruszki i goździków.

Odpowiednie nawodnienie organizmu też jest bardzo ważne, dlatego najlepiej pić minimum 2 litry wody dziennie. Jeśli jesteśmy miłośnikami kawy, powinniśmy ją ograniczyć, tak samo, jak i alkohol. To działanie powinno pozytywnie wpłynąć na zapach z ust.

Po zauważeniu nieprzyjemnego zapachu z ust warto od razu skonsultować ten objaw z lekarzem. Polecamy stomatolog Warszawa Wola. W naszej przychodni Warszawa Muranów wykonujemy również raz w roku na NFZ bezpłatnie usuwanie kamienia nazębnego, który również może przyczyniać się do halitozy.

Zapisz się na przegląd zębów i badania w naszej przychodni, Warszawa Wola:
🔹  22 838 86 30

🔹 22 838 73 64

🔹 794 692 762

Posted in Artykuły
Call Now Button
-->