Internetowe Konto Pacjenta

5 sierpnia 2019
 Internetowe Konto Pacjenta to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia. Dzięki niej po wizycie w przychodni nfz Warszawa można mieć dostęp do wielu informacji w dowolnym miejscu i czasie. Wkrótce również będzie można zalogować się do niego przez swoje internetowe konto w banku.

Jakie korzyści płyną z posiadania IKP?

E-recepty, które można zrealizować w każdej aptece. Nie ma ryzyka zgubienia takiej recepty, wszystko jest uporządkowane w jednym miejscu. Dodatkowo nie ma obawy przed pomyleniem leku lub jego dawki — zawsze jest czytelna.
Pamięć ludzka jest zawodna i nie zawsze pamiętamy nazwy leków lub wielkości dawki, którą przyjmowaliśmy. Dzięki Internetowym Koncie Pacjenta mamy wszystko zapisane i możemy w każdej chwili sprawdzić te informacje.
Do 18 roku życia naszych dzieci możemy mieć pod kontrolą ich leczenie oraz monitorować przyjmowane leki. Jest to duża pomoc i ułatwienie w dbaniu ich o zdrowie.
Na Internetowym Koncie Pacjenta zapisana jest również historia wizyt refundowanych przez NFZ. Nie ważne, czy wizyta odbyła się u internisty nfz Warszawa, czy dermatologa nfz Warszawa, wszystko zebrane jest w jednym miejscu z szybkim dostępem do tych informacji.

Co zrobić, aby założyć IKP?

To bardzo proste i wystarczą tylko 3 kroki:

  1. Wejście na stronę pacjent.gov.pl
  2. Kliknięcie „Zaloguj się”
  3. Wybranie sposobu logowania np. Profil Zaufany
Więcej informacji można uzyskać pod linkiem https://pacjent.gov.pl/ikp
Posted in Artykuły
Zadzwoń