Jak złagodzić ukąszenie komara?

14 czerwca 2019

Ukąszenie komara

Każdy kiedyś miał ten problem — swędzenie, czerwona opuchlizna. To skutki ugryzienia przez komara. Najlepiej zgłosić się wtedy do przychodni NFZ, ponieważ może prowadzić to do stanu zagrożenia zdrowia (w przypadku alergii).  Przychodnia Muranów czy pediatra Warszawa NFZ to jedne z częściej wpisywanych haseł w wyszukiwarkę internetową przez mieszkańców Warszawy po ukąszeniu komara. Warto jednak wtedy nie czekać na wolny termin w przychodni NFZ Warszawa, tylko skorzystać z prywatnej przychodni.

 

Domowe sposoby na ukąszenia komarów

Jak można pomóc sobie domowymi sposobami? Z pewnością ulgę przyniesie nacieranie miejsca, w którym powstała opuchlizna sokiem z cytryny bądź limonki. Złagodzi to stan zapalny oraz przyspieszy gojenie.

Zbliżone działanie ma przyłożenie plasterka świeżej cebuli, surowego ziemniaka, pasty z bazylii czy natki pietruszki, bądź gazik nasączony octem. Można również wykorzystać miód oraz torebkę po zaparzonej herbacie. Wszystkie te naturalne oraz domowe sposoby prowadzą do zmniejszenia stanu zapalnego. Bardzo ważne jest również, aby nie drapać powstałej opuchlizny.

 

Jeśli opuchlizna nie znika po kilku dniach, warto skonsultować się z Internistą Warszawa Wola, ponieważ może okazać się, że opuchlizna powstała na skutek poważniejszej przyczyny.

Posted in Artykuły
Call Now Button