Skoki Ciśnienia

26 lipca 2019

Codzienne sytuacje mogą sprawić, że ciśnienie naszej krwi gwałtownie wzrośnie. Mówimy wtedy o skokach ciśnienia, które są niebezpieczne. 

Objawy skoków ciśnienia

Najczęstsze objawy, które mogą informować o skoku ciśnienia to ból głowy lub charakterystyczny ucisk, zawroty głowy, pobudzenie (nerwowość), wzrost potliwości. Możemy odczuwać ucisk w klatce piersiowej, oddychanie może być utrudnione ze względu na duszności. Akcja serca jest wtedy odczuwalnie przyspieszona. W niektórych przypadkach może dojść nawet do krwawienia z nosa. To najczęściej spotykane dolegliwości towarzyszące skokom ciśnienia krwi.

Regularne badanie

Warto regularnie badać swoje serce w przychodni NFZ Warszawa. Systematyczność i regularne badania pozwalają uniknąć wielu poważnych chorób, a kardiolog warszawa NFZ może w tym pomóc. Warto przykładać uwagę do dbania dotyczących prawidłowej kondycji naszego serca oraz  w przypadku skoku ciśnienia skonsultować się w przychodni Muranów i zastosować się do następujących rad — jeśli zauważymy powyższe objawy, należy zamknąć oczy i głęboko oddychać oraz próbować się uspokoić.

Posted in Artykuły
Zadzwoń