Wizyta u dentysty

24 lipca 2020

Czym zajmuje się stomatolog?

Stomatolog jest specjalistą, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób zębów, przyzębia, języka oraz błony śluzowej jamy ustnej. W ramach stomatologii zachowawczej leczy się próchnicę zębów i powstałe z jej powodu ubytki. Pacjenci w naszej przychodni mogą z korzystać z usług takich jak: protetyka stomatologiczna, profilaktyka, leczenie zachowawcze, rentgen stomatologiczny (RTG), ekstrakcja zębów czy też stomatologia dziecięca. Bogaty wybór specjalistów, jakimi dysponuje nasza prywatna przychodnia NFZ Warszawa, pozwala rozwiązać większość problemów dotyczących zębów.

Jak wygląda wizyta u dentysty w czasie epidemii?

Usługi przychodni są dostępne również w obecnej sytuacji epidemiologicznej, jednak personel i lekarzy obowiązuje kilka nowych zasad. Stomatolog NFZ przyjmuje wyłącznie pacjentów wymagających pilnej wizyty, poprzedzając ją przeprowadzeniem wywiadu epidemiologicznego.

Aktualnie usługi są świadczone wyłącznie komercyjnie. Wszyscy pacjenci są umawiani na konkretne godziny, z zachowaniem 40-minutowych przerw między wizytami. Ponadto, aby ograniczyć kontakt pacjentów ze sobą, poszczególne osoby wchodzą i wychodzą osobnym wejściem i wyjściem. Uwzględniono też wystawienie wycieraczek mających właściwości dezynfekujące obuwie.

Każda osoba wchodząca do przychodni musi zdezynfekować ręce oraz umieścić swoją odzież wierzchnią w wyznaczonym miejscu, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa. Pacjent w izolowanym pomieszczeniu przechodzi kontrolę epidemiologiczną. 

Kontrola składa się z: bezdotykowego pomiaru temperatury, wypełnieniu obowiązkowej deklaracji epidemiologicznej, założeniu fartucha ochronnego. Jeśli wszystkie 3 kroki zostaną spełnione, możemy przejść do wizyty z lekarzem dentystą.

Obecnie planowane leczenie stomatologiczne nie powinno być wykonywane u osób w podeszłym wieku oraz u pacjentów z grupy ryzyka z chorobami współistniejącymi (w szczególności choroby układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca).
Zalecamy, jeśli nie jest to pilna wizyta, przełożenie jej na późniejszy termin.

 

Dezynfekcja gabinetu stomatologicznego

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i pracowników każdy stomatolog w Warszawie z naszej przychodni pracuje w kombinezonie ochronnym i korzysta ze środków higieny osobistej. Wszelkie dotykalne elementy są regularnie dezynfekowane, a w trakcie wizyty przez cały czas pracuje ozonator, w stężeniu nieszkodliwym dla pacjenta, skutecznie eliminujący wirusy i bakterie. To sprawia, że nasz stomatolog Warszawa Wola to najlepszy wybór – również w trakcie pandemii koronawirusa.

Zapisy do stomatologa pod numerami:

🔷 22 838 73 64⁣⁣⁣⁣

🔷 22 838 86 30⁣⁣⁣⁣

🔷 794 692 762

Posted in Artykuły
Call Now Button