Czym zajmuje się internista?

26 czerwca 2020

Zazwyczaj, zgłaszając się do lekarza “ogólnego”, myślimy: internista. Czasem nazywamy go także lekarzem rodzinnym. Jednak te pojęcia nie są tożsame. W tym tekście opiszemy dzielące je różnice.

Internista NFZ – czym się zajmuje?

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, czym zajmuje się internista oferujący usługi na NFZ. Zacznijmy od tego, że jest to specjalista zajmujący się niezwykle rozległym zagadnieniem. Musi on bowiem znać się na funkcjonowaniu całego organizmu i jego poszczególnych narządów. Co więcej, internista musi posiadać rozległą wiedzę również na temat schorzeń reumatologicznych, alergicznych czy wykonywania prostych zabiegów medycznych. Co ważne, specjaliści pracujący w tej specjalizacji, przyjmują wyłącznie osoby dorosłe. 

Lekarz rodzinny – uzdrawia pacjentów dużych i małych

Lekarz rodzinny zajmuje się opieką medyczną pierwszego kontaktu dzieci i dorosłych. W przeciwieństwie do internisty, może udzielać również porad pediatrycznych, czyli leczyć dzieci. Ponadto, sprawując niejako kuratelę nad całą rodziną, ma również możliwość nadzorowania zdrowia wszystkich członków gospodarstwa domowego. 

Jest to bardzo duże ułatwienie dla domowników, którzy mogą sprawę załatwić wspólnego leczenia u tego samego specjalisty. Ponadto, konsultując się z kilkoma członkami tej samej rodziny, lekarz może mieć lepsze rozeznanie w badanym przez niego problemie. Nasz lekarz rodzinny przyjmuje najczęściej pacjentów z rejonów: Warszawa Centrum, Warszawa Wola, Warszawa Bemowo.

Gwoli ścisłości, nasza przychodnia z NFZ (Warszawa) zatrudnia lekarzy obu wybranych specjalizacji. Dlatego zgłaszając się do rejestracji, musimy jasno powiedzieć, z kim chcemy się widzieć. Mamy nadzieję, że powyższy tekst Państwu w tym pomoże!

Zapisz się do lekarza internisty lub lekarza rodzinnego:

🔷 22 838 73 64⁣⁣⁣⁣
🔷 22 838 86 30⁣⁣⁣⁣
🔷 794 692 762⁣⁣⁣⁣

 

Posted in Artykuły
Call Now Button