Halitoza – jak się pozbyć?

25 lutego 2020

Nieprzyjemny zapach z ust — to może być halitoza, wywołana bakteriami, które gromadzącą się w naszej jamie ustnej. Próchnica zębów, kamień i osad nazębny, paradontoza to tylko niektóre z przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust.

 

Jak przeciwdziałać halitozie?

Minimum raz w roku wykonujmy przegląd stomatologiczny, który w naszej przychodni możecie wykonać bezpłatnie. Dzięki temu będziemy mieli stałą kontrolę nad tym, co dzieje się w naszej jamie ustnej.

Używajmy nici dentystycznych, dzięki którym usuniemy resztki jedzenia ze wszystkich szczelin międzyzębowych. Brak nitkowania może spowodować próchnicę, która najczęściej rozwija się właśnie między zębami.

Pamiętajmy o czyszczeniu języka, to właśnie tam głównie gromadzą się bakterie odpowiedzialne za halitozę. Język jest chropowaty i bruzdowaty, dlatego bakteriom jest dużo łatwiej się na nim pojawić.

Usuwajmy w razie potrzeby kamień nazębny i osad podczas wizyty u dentysty, czyli tzw. skaling. 9 na 10 Polaków boryka się z tym problemem, którego nie należy bagatelizować. Nieusuwanie kamienia nazębnego prowadzi do powstawania próchnicy i halitozy.

Pijmy dużo wody, ponieważ pomaga zachować prawidłowe pH w jamie ustnej i nawilża błonę śluzową. Dzięki czemu bakterie beztlenowe znajdujące się w naszej jamie ustnej wolniej się rozwijają.

Posted in Artykuły
Call Now Button