Objawy odwodnienia organizmu

12 lipca 2019

Woda jest siłą napędową do życia, dzięki niej zachowujemy kondycję psychiczną i fizyczną, a latem bardzo łatwo o odwodnienie organizmu.

 Jak rozpoznać pierwsze objawy ? 

To na początku wzmożone pragnienie oraz mniejsze wydzielanie potu. Często dochodzi do tego ból głowy, a także drażliwość i wzmożona senność. Możemy odczuwać też zmniejszenie apetytu, a nasza skóra może stać się mniej elastyczna.

To jasne sygnały, aby zgłosić w przychodnia NFZ Wola. Tam też internista z Warszawy przyjmie nas na NFZ w celu postawienia diagnozy, a następnie wdroży odpowiednie leczenie. Jeśli zaczynamy odczuwać również drgawki, czy zaburzenia świadomości to ostatni sygnał! Te objawy oznaczają, że jesteśmy odwodnieni już w 10%, a to może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Wynikiem może być nawet utrata przytomności, dlatego, zanim ona nastąpi, trzeba niezwłocznie udać się do przychodni w Warszawie.

Co zrobić, by zapobiec odwodnieniu ?

Przede wszystkim należy pić duże ilości wody. Dla dorosłego człowieka powinno być to minimum 2-3 litry dziennie. Pijąc płyny często i w niewielkich ilościach pomagamy organizmowi w jego prawidłowym nawodnieniu.

Posted in Artykuły
Zadzwoń